Pytanie w pytaniu

W którym z poniższych zdań jest poprawnie użyty znak zapytania?
1) Powiedzieli: „Gdzie jest ten, który pytał: ‚Dlaczego tak się dzieje?’. Przyprowadźcie go do nas”.
2) Powiedzieli: „Gdzie jest ten, który pytał: ‚Dlaczego tak się dzieje’? Przyprowadźcie go do nas”.
3) Powiedzieli: „Gdzie jest ten, który pytał: ‚Dlaczego tak się dzieje?’? Przyprowadźcie go do nas”.
Jeśli przyjąć, że mamy do czynienia z pytaniem mającym zdanie podrzędne, w którym występuje cytat w formie pytania samoistnego, to poprawny jest zapis trzeci:

Powiedzieli: „Gdzie jest ten, który pytał: «Dlaczego tak się dzieje?»? Przyprowadźcie go do nas”.
Adam Wolański