Pytanie zależne

Proszę o odpowiedź na pytanie, jak powinna wyglądać interpunkcja w zdaniu:

a) „Powiedz, co się z tobą dzieje?” czy b) „Powiedz, co się z tobą dzieje”. Zdanie nadrzędne nie jest pytajne, a więc moim zdaniem poprawna jest wersja b).

Znaku zapytania nie stawiamy wówczas, gdy w wypowiedzeniu złożonym zdaniem pytającym jest zdanie podrzędne (jest to tzw. pytanie zależne). Poprawna jest zatem wersja b).

Adam Wolański