Quebec

Dzień dobry,
jak należy poprawnie odmieniać słowo Quebec: w Quebeku czy w Quebecu? Obie formy występują niemal równie często, wydaje mi się, że po polsku powinno się pisać przez k. Dziękuję za pomoc.
Cezary Lwanowicz
Odmiana chyba nie stanowi problemu, kłopot z pisownią. Znak głoski [k] zapiszemy tylko w formach, w których występuje oboczność. W związku z tym powinno być tak: MB. Quebec, DMs. Quebecu, C. Quebecowi, N. Quebekiem.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski
zgłoś uwagę

Znaleziono w książkach Grupy PWN

Trwa wyszukiwanie...