Rambam

Witam,
W mianowniku mam: rabbi Ramba’m, proszę o pomoc – jak zapisać dopełniacz?
Dziękuję, mz
Przypuszczalnie korzysta Pan z angielskiego tekstu, ponieważ w tekstach polskich imię to, należące do żydowskiego teologa i filozofa rabbiego Mosze ben Majmona (1135-1204) występuje czasem w formie Rambam, bez apostrofu. Wobec tego nie powinniśmy mieć trudności: rabbi Rambam, do rabbiego Rambama. Proszę także uwzględnić fakt, iż u nas najczęściej nazywa się go przydomkiem Majmonides.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski