Religie abrahamowe lub abrahamiczne

Szanowni Państwo, czy religie "Abrahamowe" napiszemy wielką literą, czy małą? W Internecie można znaleźć zarówno "abrahamowe" jak i "Abrahamowe ...

Z góry dziękuję za odpowiedź

Przymiotniki jakościowe (odpowiadające na pytanie jaki?) utworzone od imion własnych zapisujemy od małej litery, por. religie abrahamowe lub religie abrahamiczne (w zn. ‘religie mające swe korzenie w starożytnych przekazach o biblijnym patriarsze Abrahamie’).

Adam Wolański