Renault i Peugeot

Witam serdecznie.
Chciałbym się dowiedzieć, jak powinno się uzgadniać przymiotnik nowy z markami samochodów francuskich Renault i Peugeot. Słowem, która forma jest poprawna: „Sprawdź, czy wygrałeś nowego Renault Megane” czy też „Sprawdź, czy wygrałeś nowe Renaul Megane”? Sądzę, że obie formy są dopuszczalne z przewagą dla formy drugiej. Bardzo proszę o wyjaśnienie wątpliwości.
Pozdrawiam
Przemek
Zarówno Peugeot, jak i Renault to nazwy rodzaju męskiego. Pierwsza z nich przyjmuje typowo męskie końcówki: Peugeota, Peugeotowi itd., więc jej rodzaj gramatyczny nie budzi wątpliwości. Druga jest zwykle nieodmienna, dlatego oprócz połączeń typu nowy Renault można spotkać i takie, jak nowe Renault. Ponieważ jednak nazwa tej marki pochodzi od nazwiska francuskiego przemysłowca, rodzaj męski wydaje się bardziej uzasadniony.
Mirosław Bańko