Róbta, co chceta

Jaki status w polszczyźnie mają formy róbta, chceta? Czy w podobny sposób można tworzyć tryb rozkazujący od dowolnego czasownika? (mata, łapta, gadajta, chrapta, zhańbta, kontargumentujta…).
Dziękuję.
Formy są gwarowe, w polszczyźnie ogólnej przywołuje się je w celach stylizacyjnych, w charakterze aluzji lub po prostu dla zabawy. Gdy czasownik jest wyraźnie książkowy, a nie ludowy, jak kontrargumentować, jego gwarowy rozkaźnik na -ta sprawia wrażenie komiczne. Niemniej jednak nawet takie rozkaźniki mogą się przydać, np. satyrykom.
Mirosław Bańko