Rockstar, Rochstar, Blizzard

Witam.
Jak powinien wyglądać biernik takich nazw firm, jak Rockstar, Rochstar czy Blizzard? Tak jak mianownik czy jak dopełniacz? Od czego to zależy?
Biernik nazw Polsat czy Microsoft brzmi jak mianownik, ale one mają w dopełniaczu końcówkę -u. A jak będzie z firmami, które w dopełniaczu kończą się na -a? Przyznam, że sformułowanie przez Rockstara jakoś kłuje mnie w oczy.
Pozdrawiam i dziękuję.
Anna
Problemy z odmianą nazw własnych są znane, a pytania związane z tym pojawiają się w naszej poradni często. Proszę uważnie przeczytać archiwalne odpowiedzi na ten temat, bo tylko w ostatnich dniach parę razy odpowiadałem na podobne pytania.
W bierniku podane nazwy mogą mieć formy identyczne z mianownikiem (np. „Znam Rockstar, Rochstar, Blizzard”) lub dopełniaczem („Znam Rockstara, Rochstara, Blizzarda”). Obie należy akceptować, ale widać, że Polacy preferują formy dopełniaczowe. Wobec tego w razie wątpliwości rozsądniejsze będzie użycie takich właśnie form.
Jan Grzenia