Rodos

Czy rzeczownika Rodos w poniższych zdaniach nie powinno się było odmieniać?

„…zwiedzanie Starego Miasta w Rodos”,
„…wystawy poświęcone starożytnemu i średniowiecznemu Rodos”,
„Nosi on imię tureckiego admirała, który poległ podczas oblężenia Rodos”.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
J. Kubowski
Słowniki podają, że nazwa Rodos się odmienia: Rodosu, Rodosie itp. Jednak w Korpusie Języka Polskiego PWN (ok. 60 mln słów) są tylko pojedyncze cytaty na formy odmienione, a kilkadziesiąt cytatów z różnych źródeł z formami nie odmienionymi – jak w przytoczonych przez Pana zdaniach. W tej sytuacji wypada nam uwzględnić w nowych wydaniach słowników możliwość nieodmieniania tego słowa. Inna rzecz, że nie w każdym kontekście forma nie odmieniona brzmi zręcznie. Można wtedy użyć jej razem z wyrazem wyspa lub miasto, np. z wyspy Rodos.
Mirosław Bańko