Rodzaj aniołów

Aniołowie strącili do piekła czy Aniołowie strąciły do piekła?
Rzeczownik anioł może przybrać dwie formy mianownika liczby mnogiej: (ci) aniołowie lub (te) anioły. Pierwsza z nich – aniołowie – jest rodzaju męskoosobowego, w związku z czym jego określenia oraz łączący się z nim czasownik powinny przybrać tę właśnie formę: Aniołowie strącili do piekła. Czasownik w formie niemęskoosobowej – strąciły – łączy się z takąż formą rzeczownika (anioły).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski