Rodzaj pseudonimu

Jak nazywa się pseudonim, w którym autor podpisuje się obcym nazwiskiem? Kiedyś zetknąłem się z tym terminem zakończonym na -nim, ale nie mogę sobie przypomnieć.

Być może chodzi o aliofiktonim (łac. alio ‘obcy, inny’), czyli fikcyjne imię i nazwisko zastępujące prawdziwe dane autora, albo allonim (gr. állos ‘inny’ + ónyma ‘imię’), czyli podpisanie swojego tekstu imieniem i nazwiskiem innej, żyjącej w tym samym czasie osoby.

Adam Wolański