Rok Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski a tysiącpięćdziesięciolecie chrztu Polski

Szanowni Państwo!
Jak należy zapisać słownie 1050-lecie? Czy jest to pisownia łączna złożenia: tysiącpięćdziesięciolecie?
I małymi czy wielkimi literami należy zapisać: Rok Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski i – już mniej oficjalnie – tysiącpięćdziesięciolecie chrztu Polski?

Będę wdzięczna za odpowiedź
R.L.
Zapis tysiącpięćdziesięciolecie jest jak najbardziej poprawny – złożenia z liczebnikiem zapisujemy łącznie. Oczywiście, poprawna jest też forma 1050-lecie.
Jeśli chodzi o wielką/małą literę w zapisie przywołanych przez Panią nazw, to wyrażenie Rok Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski jest mazwą oficjalną, przyjętą przez Sejm RP w specjalnej uchwale – ma status nazwy własnej, przez co należy je zapisywać wielkimi literami. Określenie tysiącpięćdziesięciolecie chrztu Polski jest wyrażeniem nieoficjalnym, a zatem zapisujemy je małymi literami.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski