Rosyjski czy radziecki

Dzień dobry,

Mam pytanie, czy jeżeli mówimy o rosyjskich okrętach lub innym sprzęcie, to należy je określać jako sprzęt produkcji rosyjskiej czy radzieckiej? Od czego to zależy?

Pozdrawiam

Jeśli sprzęt został wyprodukowany w Związku Radzieckim, to powiemy o nim (przynajmniej oficjalnie): radziecki. Jeśli powstał w Federacji Rosyjskiej, to jest to sprzęt rosyjski. Potocznie jednak przymiotnik rosyjski odnosi się także do tego, co dotyczy ZSRR.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski