Rozalin

Dzień dobry! Do jakiej grupy nazw zalicza się nazwa miejscowa Rozalin, którą hrabia Tarnowski nadał wiosce na cześć swojej córki Rozalii? Bardzo proszę o odpowiedź. Czy będzie to nazwa dzierżawcza?
Nazwy miejscowe z przyrostkiem -in (-ina, -ino) przeważnie pochodzą od nazw osób będących dawnymi założycielami lub właścicielami danych miejscowości. W wypadku Rozalina nie wchodzi to w grę, ale że takie nazwy stanowią rzadkość, więc nie wyodrębniamy ich, lecz zaliczamy je do dzierżawczych.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski