Rozpościerać – rozpostrzeć

Dzień dobry, otóż mam taką zagwozdkę: czasownik: rozpościerać, jak utworzyć tryb rozkazujący dla drugiej osoby liczby pojedynczej? Nie chodzi tutaj o formę niedokonaną rozpościeraj, tylko o dokonaną.
Czasownik rozpościerać jest niedokonany (forma 2. osoby trybu rozkazującego to rozpościeraj), a więc nie można od niego utworzyć formy dokonanej. Zapewne ma Pani (Pan?) na myśli dokonany odpowiednik tego czasownika – rozpostrzeć. Formy jego trybu rozkazującego to: rozpostrzyj, rozpostrzyjmy, rozpostrzyjcie.
Wyjaśnię, że w języku polskim nie ma czasów (czy innych form czasownika) dokonanych i niedokonanych, lecz są czasowniki dokonane (napisać, zrobić, obejrzeć, rozpostrzeć) i niedokonane (pisać, robić, oglądać, rozpościerać).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski