Rzecz – czy potrzebna?

Szanowna Poradnio,

Czy dopuszczalne są sformułowania typu: jest rzeczą oczywistą, jest rzeczą zrozumiałą? Wiem że lepiej powiedzieć jest oczywiste, jest zrozumiałe, ale czy pierwsza forma także jest poprawna czy należy ją zmienić.

Małgorzata

Szanowna Pani,

sformułowania jest rzeczą oczywistą, jest rzeczą zrozumiałą itd. są poprawne. Nie zawsze musimy się posługiwać formami ekonomicznymi, czyli w tym wypadku: jest oczywiste, jest zrozumiałe.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski