Rzecznik prasowa czy rzecznik prasowy?

Jak powinno się przedstawiać kobietę pełniącą funkcję rzecznika? Czy poprawne jest sformułowanie rzecznik prasowa?
Nie ma żadnych ustaleń co do żeńskich nazw zawodów, funkcji, stanowisk itp. O ich używaniu (bądź nieużywaniu) decyduje jedynie zwyczaj. Forma rzecznik prasowa zaczyna być coraz częściej używana – zainstalowany na naszej stronie korpus (https://sjp.pwn.pl/korpus/szukaj/rzecznik-prasowa;1.html) notuje około 300 jej wystąpień. Jeśli więc istnieje potrzeba jej stosowania, to można to robić, tym bardziej że jest poprawnie utworzona.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski