SA

Witam serdecznie,
chciałam się upewnić, czy skrót od Spółka Akcyjna to SA, bez kropek?
Pozdrawiam
Daria Weps
Z punktu widzenia zasad ortografii – na pewno tak. W praktyce bywa różnie, a ponieważ sądy zajmujące się rejestrowaniem spółek czasem też piszą wbrew ortografii, więc później przedstawiciele takich spółek używają pisowni z kropkami w przekonaniu, że bez kropek nazwa byłaby nieważna.
Mirosław Bańko, PWN