Sam

Dzień dobry.
Mam problem z odmianą słowa sam w znaczeniu ‘samodzielnie’.
Przykładowe zdanie, z którym mam trudności: Zamiast dawać wam gotowe odpowiedzi, to chcę wam dać materiały, które pozwolą wam na znalezienie tych odpowiedzi same (?) (zdanie jest skierowane do dwóch dziewczyn).

Czy jest to po prostu wina zdania, które powinno zostać lepiej złożone? Jak odmieniać sam dla różnych osób?

Pozdrawiam.
W przywołanym zdaniu na pewno nie powinien wystąpić zaimek sam. Może on być użyty jedynie z czasownikiem, i to w formie osobowej (Sama znalazła odpowiedź), nie zaś – a tak jest w przykładzie – z rzeczownikiem (znalezienie). Należało więc napisać: … na samodzielne znalezienie odpowiedzi lub np. … które sprawią, że każda z was sama znajdzie odpowiedź.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski