Sanktuarium dla zwierząt

Szanowni Państwo,
czy wyrażenie sanktuarium dla zwierząt jest poprawne? Dziękuję z góry.
Z poważaniem,
Julia
Szanowna Pani,
sanktuarium to ‘budowla sakralna uważana za miejsce święte (w katolicyzmie – zwykle dlatego, że znajdują się w niej relikwie). Jeśli wyobrazimy sobie (przyznam, że mnie się to nie udało), że zwierzęta mają swoje obiekty kultu, miejsca święte, to zapewne uznamy wyrażenie sanktuarium dla zwierząt za sensowne.
Z poważaniem
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski