Sekretarz a sekretarka

Szanowni Państwo,
zwracam się do Państwa z prośbą o rozstrzygniecie w sprawie następującej: czy osoba płci żeńskiej pełniąca obowiązki sekretarza zarządu może tytułować się sekretarką zarządu?
Może powstać wątpliwość, czy używanie wyrazu oznaczającego pracownicę biura do określenia nieco odmiennej funkcji jest dopuszczalne w kontekstach formalnych, czy też nie. A może zakres znaczeniowy męskiej i żeńskiej formy jest jednak na tyle bliski, by nie zważać na tę drobną różnicę?
Jest różnica (i to duża) znaczeniowa między sekretarką a sekretarzem, nawet jeśli chodzi o panią sekretarz. Sekretarka to osoba (kobieta) pracująca w biurze, wykonująca funkcje administracyjne, a sekretarz (i pani sekretarz) to osoba należąca do zarządu jakiejś organizacji. Wyrażenie sekretarka zarządu będzie jednoznacznie odebrane jako ‘kobieta, która w zarządzie pełni funkcje administracyjne’.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski