Sęp Szarzyński

Może to nie do końca pytanie do poradni językowej, ale chciałem zapytać, czy poeta Mikołaj nazywał się Sęp-Sarzyński czy Sęp-Szarzyński? A przy okazji, czy poprawnie użyłem tutaj łącznika?
Nazwisko tego poety to Sęp Szarzyński (es-zet). Jego nazwisko zwykle jest zapisywane bez łącznika, pisownię tę podają liczne autorytatywne źródła, toteż należy ją uznać za wzorcową.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski