Sergio i Don

Czy to jest napisane poprawnie: Zadedykowany Sergiemu i Donowi?
Problem w doborze końcówki do pierwszego z imion, gdyż ma ono w mianowniku – jak sądzę – formę Sergio, a w takim razie musi mieć odmianę rzeczownikową; a więc: kogo? – Sergia, komu? – Sergiowi, z/o kim? – Sergiem. Proszę więc napisać: Zadedykowany Sergiowi i Donowi.
W rozwiązywaniu problemów z odmianą imion przydatne mogą się okazać: Słownik nazw własnych oraz Słownik imion, oba mojego autorstwa.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski