Sieć

Szanowna Poradnio!
Jak się pisze słowo sieć w znaczeniu sieci komputerowej – z dużej czy z małej litery? Spotkałam się z pisownią Sieć z dużej litery, zamiennie ze słowem Internet.
Pozdrawiam,
Beata Kaczyńska
Już sama sieć brzmi niepokojąco (sieć pajęcza, wpaść w czyjeś sieci), a cóż dopiero Sieć, wielką literą. Sieć to prawie jak Wielki Brat! Rozumiem powody, dla których część osób sięga tu po wielką literę, ale muszę powiedzieć, że taka pisownia kojarzy mi się nieprzyjemnie.
Mirosław Bańko, PWN