Siedzieliśmy, czekali…

Czy poprawne jest sformułowanie: „Siedzieliśmy, czekali i nie upadali na duchu”, czy też wszystkie trzy czasowniki muszą mieć końcówkę -śmy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zdanie jest poprawne, końcówek osobowych czasu przeszłego nie trzeba powtarzać. Fakt ten jest pochodną względnej samodzielności tych końcówek, dawniej odrębnych słów (jak jeszcze dziś w jezyku czeskim). Por. podobne zdanie z polskiego przekładu powieści Obsługiwałem angielskiego króla Hrabala: „Patrzyliśmy sobie chwilę w oczy, a później kiwali głowami”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski