Składnia zgody przy podmiocie szeregowym

Witam,

czy w zdaniu: „...doświadczanie pokazuje, że zakres i rezultat tego są takie same dla każdego z nas” użyta liczba mnoga jest prawidłową formą skoro są wymienione dwa czynniki? Czy raczej pojedyncza jest poprawna? Czy może dowolnie można użyć obu form w tym wypadku?

Przy podmiocie szeregowym (złożonym z co najmniej dwóch rzeczowników połączonych spójnikiem łącznym) obowiązuje w większości wypadków zasada zgody realnoznaczeniowej. Przywołane w pytaniu wypowiedzenie nie należy do wyjątków i podmiot zdania podrzędnego dopełnieniowego (zakres i rezultat) wymaga orzeczenia w formie liczby mnogiej (są takie same).

Adam Wolański