Skłodowska-Curie

Mam pytanie, która forma jest poprawna: Maria Skłodowska-Curie czy tak często używana Maria Curie-Skłodowska?
Przede wszystkim muszę zaznaczyć, że w świecie ta sławna uczona jest znana jest głównie jako Maria Curie, na ten temat pisałem już kilka lat temu, proszę o przeczytanie tej porady. Jeśli chcemy używać jej nazwiska w formie złożonej, powinniśmy uwzględnić zasadę umieszczania nazwiska panieńskiego na pierwszym miejscu. Wniosek: należy pisać Skłodowska-Curie, odmienny szyk występuje tylko w nazwie lubelskiego uniwersytetu.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski