Słowackie nazwy jednostek administracyjnych

Szanowni Państwo,

na Słowacji jednostką administracyjną, odpowiadającą naszym województwom, są kraje, na przykład kraj żyliński albo kraj preszowski. Czy powinniśmy je pisać, analogicznie do naszych województw, małą literą? Czy "kraj" napisać dużą?

Pozdrawiam

Nazwy tego typu zapisujemy od małych liter, por. kraj bańskobystrzycki (oryg. Banskobystrický kraj), kraj bratysławski (oryg. Bratislavský kraj), kraj koszycki (oryg. Košický kraj), kraj nitrzański (oryg. Nitrianský kraj), kraj preszowski (oryg. Prešovský kraj), kraj trenczyński (oryg. Trencínský kraj), kraj trnawski (oryg. Trnavský kraj) i kraj żyliński (oryg. Žilinský kraj).

Adam Wolański