Smartwatch, smartfon

Czy istnieje spolszczenie słowa smartwatch? I czy smartfon można nazwać komputerem kieszonkowym?

Smartwatch nie doczekał się (jak można sądzić) rodzimego odpowiednika. Jeśli zaś chodzi o komputer kieszonkowy, to można tej nazwy użyć na określenie smartfona, istnieje jednak obawa, że nie zostanie się zrozumianym, gdyż nazwa ta nie jest przyjęta.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski