Soczyście zielony i krwistoczerwony

Dzień dobry,
piszemy: soczystozielony, krwistoczerwony, a czy przymiotniki soczyście/zielony i krwiście/czerwony są poprawne? Jak je zapisać – razem czy osobno?
Niemal każdy przymiotnik możemy połączyć z dowolnym przysłówkiem (jeśli tylko pozwala na to semantyka) – takie wyrażenia zapisujemy rozdzielnie. A zatem połączenia soczyście zielony i krwiście czerwony są poprawne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski