Soderbergh

Szanowni Państwo,
nie jestem pewna, jak poprawnie zapisać nazwisko Soderbergh w narzędniku: Soderberghiem czy Soderbergiem. Będę wdzięczna za pomoc.
Z poważaniem
Anna Tokarska
Problem ten próbuje rozstrzygnąć reguła [245] Wielkiego słownika ortograficznego PWN, z której jednak, niestety, nie wynika jednoznaczny wniosek. Jeśli jednak posłużymy się analogią do nazwiska van Gogh (wymawianego u nas [wan gog]), znajdziemy rozwiązanie. Trzeba napisać Soderberghiem.
Jan Grzenia