Sołomon czy Solomon?

Witam, chciałabym zapytać o pisownię rosyjskiego imienia: Sołomon czy Solomon?
Bardzo dziękuję.
Zgodnie z zasadami transkrypcji z języka rosyjskiego powinniśmy zapisywać Sołomon. Forma Solomon jest natomiast zgodna z zasadami transliteracji. W szerokim użyciu stosuje się na ogół formy transkrybowane, zakres transliteracji jest zwykle ograniczony do publikacji naukowych i opisów bibliotecznych.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski