Southampton

Witam!
Mam pytanie odnoście pisowni angielskiej drużyny piłkarskiej Southampton. Czy tę nazwę odmieniamy?
Rzadko odmieniamy, np. wyszukiwarka Google znajduje tylko 85 wystąpień ciągu porażka Southamptonu wobec 4300 wystąpień ciągu porażka Southampton. Relatywnie silniejszą pozycję ma trener Southamptonu w porównaniu z trenerem Southampton – odpowiednio 983 do 1670. Sama odmiana nie nasuwa kłopotów, ale ponieważ nazwa jest stosunkowo mało znana, więc wolimy ją pozostawiać nie odmienioną. WSO PWN podaje przy niej skrót ndm, tak samo Słownik nazw własnych Jana Grzeni.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski