Śpiewać

Proszę o wyjaśnienie, dlaczego tytuł programu brzmi: Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II, a nie Cała Polska śpiewa Janowi Pawłowi II. Mam wrażenie, że nadużywa się formy dla kogoś… na niekorzyść formy komuś… .
Dziękuję.
Zgadzam się z Panem – coraz częściej zapominamy o konstrukcjach celownikowych na rzecz wyrażeń „dla + rzeczownik w dopełniaczu”. Tytuł programu powinien, moim zdaniem, brzmieć Cała Polska śpiewa Janowi Pawłowi II.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski