Splądrować, rozszabrować

Szanowni Państwo,
Ostatnio natknęłam się na artykuł dotyczący byłego prezydenta RP. Dotyczył on willi prezydenckiej, którą splądrowano. Jak można zanalizować to słowo? Na stronie PWN znalazłam jedynie krótką definicję.
W ostatnim zdaniu lidu pojawia się wyraz rozszabrować. Proszę o wyjaśnienie znaczenia tych dwóch słów. Czy są one poprawnie użyte?
Z wyrazami szacunku
Anna Świątek
Podaję definicje znaczeń obu czasowników na podstawie Słownika języka polskiego:
splądrować ‘spustoszyć, rabując, niszcząc’
rozszabrować ‘o wielu osobach: szabrując, zabrać wszystko.
W przywołanym przez Panią tekście zostały więc one użyte poprawnie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski