Sport to zdrowie, żyć to pracować

„Uczenie się z tej książki to jest ciężki kawałek chleba” – „Uczenie się z tej książki to ciężki kawałek chleba” – „Uczyć się z tej książki to ciężki kawałek chleba”. Czy w którymś z tych zdań postawimy przecinek przed to?
PS. Czy istnieje inna możliwość przejścia do ostatniej strony listy odpowiedzi poradni niż przechodzenie o dziesięć kolejnych odpowiedzi?
W żadnym z podanych zdań nie potrzeba przecinka. W konstrukcjach typu Sport to zdrowie, Żyć to pracować przecinka nie używamy.
Jeśli chodzi o drugą kwestię, to wydawało mi się, że nie ma rozwiązania. Można jednak zmieniać numery wyświetlanych odpowiedzi (wyświetlają się na pasku adresu). Próba wyświetlenia porad o niektórych numerach daje na pozór dziwny komunikat: „Nie znaleziono haseł pasujących do pytania”. W praktyce oznacza to, że odpowiedź o takim numerze nie została przeznaczona do wyświetlenia na publicznej stronie WWW.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski