Sport to zdrowie

Witam.
Chciałabym się dowiedzieć, czy w poniższym zdaniu poprawnie postawiono przecinek przed słowem to, czy istnieje jakakolwiek interpretacja, która uzasadniałaby użycie przecinka w tym miejscu: „Wspominana przez badacza «otwartość» dzieł Witkacego, to określona strategia tekstowa, dzięki której autor stwarza nieskończenie wiele możliwości kombinacji jednej opowieści”.
Z góry dziękuję, pozdrawiam.
Joanna Jaworska
Niestety, nie ma usprawiedliwienia dla przecinka przed słowem to w konstrukcjach typu „Sport to zdrowie”, a do takich należy przytoczone zdanie.
Mirosław Bańko, PWN