Starsi państwo, moi wujostwo

Droga Poradnio,
która forma jest poprawna?

Policjanci udzielili pomocy starszemu państwu / starszym państwu.
Policjanci udzielili pomocy mojemu wujostwu / moim wujostwu.

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Rzeczowniki państwo (‘pan i pani’), wujostwo łączą się z określeniami w liczbie mnogiej, w rodzaju męskoosobowym. Mówimy więc: ci mili państwo przyszli, moi kochani wujostwo odjechali itd. Poprawne więc formy podanych zdań to:
Policjanci udzielili pomocy starszym państwu.
Policjanci udzielili pomocy moim wujostwu.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski