Stary Kontynent, Stary Ląd, Szkoła Rycerska

Szanowni Państwo,
czy wyrażenia „Stary Ląd”, „Stary Kontynent” należy zapisywać wielkimi literami, tak jak „Stary Świat”? Czy wielkimi literami zapiszemy nazwę „Szkoła Rycerska” (szkoła założona przez króla Stanisława Augusta)?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Hasło Stary Kontynent zamieszcza Wielki słownik ortograficzny PWN, red. E. Polański (Warszawa 2017, wyd. IV, dodruk poprawiony, s. 1089: Stary Kontynent = Europa). Tak samo możemy chyba napisać Stary Ląd (w słownikach brakuje tego hasła…), wzorując się na nazwie Czarny Ląd = Afryka (i na nazwie Czarny Kontynent = Afryka). Jeśli chodzi o sposób zapisu Szkoła Rycerska // szkoła rycerska dla placówki założonej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego (również nie ma tego hasła w słownikach…), to należy postawić na wersję pierwszą. Pierwotnie jednak wyrażenie szkoła rycerska (tak jak szkoła kadetów) była określeniem potocznym, gdyż nowa instytucja nazywała się oficjalnie Akademią Szlacheckiego Korpusu Kadetów J.K.M. i Rzplitej, a później Królewskim Korpusem Kadetów. W literaturze spotyka się niekiedy sformułowanie Szkoła rycerska JPP Kadetów J.K. Mości i Rzplitej, tzn. z członem rycerska oddanym graficznie małą literą (musiał to być jednak jakiś zapis jednostkowy…; skrót JPP oznaczał Jaśnie Panów). O wiele częściej pisze się Szkoła Rycerska – Korpus Kadetów lub po prostu Szkoła Rycerska.
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie