Statek

Witam, posiadam pytanie dotyczące słowa statka wypowiedziałem to słowo podczas rozmowy z kolegą. Wyglądało to w ten sposób, ze spytałem się, jaka forma jest poprawna od wyrazu statek w zdaniu: robieniem statku czy właśnie statka?
Sprawdzałem informacje dotyczące mojego pytania w internecie i wychodzi ze statka jest po prostu nie poprawnie, ale chciałbym to usłyszeć od was.
Proszę bardzo: forma statka jest niepoprawna – dopełniacz liczby pojedynczej rzeczownika statek to statku.
Przy okazji zachęcam do nieposiadania pytania – możemy mieć pytanie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski