Steaua

Jaką postać przyjmie rzeczownik Steaua w celowniku i wołaczu?
W piśmie dobra by była forma Steaui, jednak postać fonetyczna nazwy to [steła], w mowie pojawi się w takim razie forma celownika i miejscownika [stele]. Ten dylemat proponuję rozwiązać poprzez rezygnację z odmiany tego wyrazu w celowniku i miejscowniku. W wołaczu będzie Steauo!
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski