Strzelce jak Kielce?

Witam,
mam wątpliwość dotyczącą dopełniacza od nazwy miejscowości Strzelce Opolskie. Czy należy ją odmieniać tak jak Kielce? Do Strzelc, Strzelec, Strzelców?
Pozdrawiam,
Anna Oszmiańska
Słowniki ortograficzne, a także np. Słownik nazw własnych Jana Grzeni oraz Wykaz urzędowych nazw miejscowości w Polsce, podają dopełniacz Strzelec Opolskich. Analogia do Kielc okazuje się więc zawodna.
Mirosław Bańko, PWN