Super!

Czy słowo super (jako określenie czegoś wyjątkowego, bardzo dobrego) jest często używane? Czy jest to słowo nowe w języku polskim, czy też występuje od bardzo dawna?
Super to słowo modne, używane dziś chętnie pod wpływem jezyka angielskiego, w którym funkcjonuje jako przymiotnik, przysłówek i wykrzyknik, a więc tak jak w polszczyźnie. W słownikach języka polskiego pojawiło się dopiero na początku lat 90. XX wieku. Wcześniej słowniki polskie zanotowały przedrostek super- i niektóre wyrazy z tymże przedrostkiem, np. superarbiter i superintendent (oba obecne już u Lindego). Źródłem modnego dziś super jest tak samo brzmiący przyimek łaciński o znaczeniu 'nad'.
Mirosław Bańko, PWN