Świątyń, pustyń, skrzyń, dyń…

Większość rzeczowników rodzaju żeńskiego zakończonych na -nia przyjmuje -ni/-nii w dopełniaczy liczby mnogiej. Czy można odmianę świątyniaświątyń traktować jako wyjątek od tej reguły?
Słownik gramatyczny języka polskiego Z. Saloniego i in. (wersja online; www.sjgp.pl) rejestruje 26 rzeczowników żeńskich zakończonych na -nia (z czego 15 stanowią nazwy własne, np. Cedynia). Wszystkie z nich mają w dopełniaczu liczby mnogiej tzw. zero, czyli brak końcówki – przybierają postać typu dyń, świń, pustyń, brzoskwiń.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski