Swornegacie

Jak poprawnie odmienić nazwę miejscowości Swornegacie (woj. pomorskie)? Spotyka się dwa sposoby odmiany, np.: do Swornegaci, do Swornychgaci.
W słownikach ortograficznych nie znalazłem tej nazwy, a Wykaz urzędowych nazw miejscowości w Polsce informuje, że jej dopełniacz brzmi Swornychgać. Miejscowy zwyczaj popiera jednak inną formę – Swornegaci, o czym pisał już prof. Kazimierz Nitsch w 1909 r. i co potwierdzają dziś lokalne strony internetowe. Można na nich znaleźć ponadto formę Swornychgaci.
Za korespondencję w sprawie Swornegaci (Swornychgaci? Swornychgać?) dziękuję panu Arturowi Czesakowi, użytkownikowi naszej Poradni. Zachęciła mnie ona, by sprawdzić, jakiego dopełniacza od Swornegacie używają dziennikarze Gazety Wyborczej. Przeszukanie jej ogromnego archiwum w Internecie dało następujące wyniki: Swornychgaci – 2 razy, Swornegaci – 1 raz, Swornychgać – ani razu, Swornegać – ani razu.
Mirosław Bańko