Sydney i Titanic

Jak poprawnie wymawiać wyrazy Sydney i Titanic — [sidnej] i [titańik] czy [sydnej] i [tytańik]? Notabene Słownik wymowy polskiej podaje wymowę [sydny]…
Typowa polska wymowa to [s-idnej, titańik], ale należy pamiętać, że nasza wymowa jest tylko przybliżeniem oryginalnej. Warianty fonetyczne są możliwe i akceptowalne, możemy w takim razie powiedzieć też [sydnej] i [tytańik]. Wymowa oryginalna lub bliska oryginalnej, tzn. [sydny], [tajtenyk], zostanie w polskich tekstach uznana prawdopodobnie za pretensjonalną.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski