Syn to też dziecko!

Mam trzech Synów. Pytanie moje brzmi, jak poprawnie podpisać się przy życzeniach: czy można użyć zwrotu: Asia i Karol z Dziećmi czy należałoby uczyć formy z Synami?

z poważaniem
Asia
Można użyć obu form, nie regulują tego zasady językowe. Zachęcałabym natomiast do nieużywania wielkiej litery w odniesieniu własnych dzieci (synów). Nazwy członków rodziny zapisujemy dużą literą tylko wtedy, gdy odnoszą się one do rodziny adresata listu (np. Serdeczne życzenia dla Pana Profesora i Małżonki przesyłają Iksińscy z dziećmi, Pozdrowienia z wakacji dla Ciebie i Chłopaków przesyła Marysia z córkami – w tym ostatnim zdaniu, ze względu na jego potoczny charakter, słowo chłopacy/chłopaki może być zapisane też małą literą). Jedną z podstawowych zasad polskiej etykiety językowej jest „pomniejszanie” własnej osoby przy „wywyższaniu” rozmówcy (adresata) – pisanie o swoich dzieciach Dzieci, Synowie itd. jest jej złamaniem.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski