Szeregujemy alfabetycznie nazwisko dwuczłonowe

Witam serdecznie.

Jestem nauczycielem i mam pewną wątpliwość podczas wpisywania do dziennika nazwisk w porządku alfabetycznym : nazwisko dwuczłonowe np. Wojnowicz - Antonowicz Wojciech należy wpisać wśród nazwisk na literę „W” czy wśród nazwisk na literę „A”?

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Nazwiska dwuczłonowe szeregujemy alfabetycznie wedle początkowej litery (początkowych liter) pierwszego członu tej nazwy własnej osobowej. A zatem nazwisko Wojciecha Wojnowicza-Antonowicza znajdzie się wśród innych nazwisk na literę „w”.

Adam Wolański