Szklana woda

Witam, chciałabym prosić o wyjaśnienie terminu: szklana woda.

Szanowna Pani,

szklana woda jest terminem chemicznym, więc najlepiej byłoby poprosić o pomoc specjalistę z tej dziedziny. Ja mogę powiedzieć to, co znalazłam w ogólnie dostępnych źródłach internetowych. Otóż szklana woda to roztwór krzemianów alkalicznych,  substancja używana przede wszystkim w budownictwie.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski