Szyk

Szanowni Państwo,
Został przygotowany przez inżyniera jak najstaranniej czy: Został przygotowany jak najstaranniej przez inżyniera? Czy przez musi być jak najbliżej orzeczenia, czy nie ma to znaczenia pod względem gramatycznym?
Serdecznie dziękuję, A.B
Lepsza, bo logiczniejsza jest wersja pierwsza – wyrażenie przez inżyniera tworzy związek składniowy z czasownikiem przygotować, użytym w stronie biernej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski